Mix-Parkiet. FHU.
herb Warszawy
tel. 502 597 220
Pt - Pt 9:00 - 17:00 Sobota 10:00-13:00
parkiet las podłoga drewniana
Finishparkiet
To gotowy parkiet, idealnie obrobiony
produkt do natychmiastowego użycia bez cyklinowania i lakierowania.
Dzięki zastosowanym procesom obróbki drewna można układać go natychmiast po wypakowaniu za pomocą tradycyjnych i prostych narzędzi. Parkiet jest ze 100% drewna naturalnego, jest więc ekologiczny i uniwersalny
Naturalne piękno
Drewno zapewni poczucie
bliskości z naturą, harmonię
otoczenia oraz zdrowie i
dobre samopoczucie mieszkańców.
Dodatkowe zalety to dobra akustyczność i odczuwalne ciepło podłogi.
Ciesz się piękną podłogą przez lata!
Drewno egzotyczne
Oferujemy parkiety z gatunków
egzotycznych takich jak:
doussie, ipe, iroko, jatoba,
merbau, sucupira, tek, birma, wenge.
Przyjdź do naszego sklepu i wybierz
drewno najbardziej pasujące do
wnętrza i odpowiadające Twojemu gustowi.

Szlifowanie i wygładzenie czyli cyklinowanie

Zadbany i elegancki parkiet to niewątpliwa wizytówka każdego domu. Drewniana podłoga to synonim elegancji, trwałości i funkcjonalności. Jednak taka podłoga wymaga odpowiednich zabiegów. Ofercie naszej firmy znajduje się cyklinowanie, czyli, mówiąc krótko, szlifowanie i wygładzenie parkietu, dzięki czemu zyskuje on atrakcyjny wygląd i trwałość na długi czas.
Cyklinowanie parkietu powinno być wykonywane w dwóch sytuacjach:
  • podczas układania nowego parkietu,
  • gdy nasz stary parkiet wydaje się już zużyty, nieatrakcyjny i potrzebuje odświeżenia.
Proces cyklinowania wymaga użycia profesjonalnego sprzętu – cyklinarki. Musimy mieć pewność, że sprzęt jest wysokiej jakości oraz całkowicie sprawny – w przeciwnym wypadku można łatwo i nieodwracalnie uszkodzić deski parkietowe. Nasza ekipa korzysta tylko i wyłącznie z cyklinarek najwyższej jakości, pochodzących od renomowanych producentów i stuprocentowo sprawnych, dzięki którym cyklinowanie zostanie szybko, sprawnie i profesjonalnie wykonane.

Cyklinowanie parkietów

Cyklinowanie parkietów starych polega nie tylko na wyrównaniu powierzchni desek, ale także na usunięciu starej warstwy lakieru. Ale można wykonywać ten zabieg nie tylko dla parkietów lakierowanych, ale również tych pokrytych farbą olejną. W przypadku gdy mamy do czynienia z nowo ułożonym parkietem, cyklinowanie wykonujemy, gdy podłoga jest już do końca ułożona, w parkiecie znajduje się dylatacja, a klej jest wyschnięty. Cyklinowanie powoduje, że powierzchnia parkietu staje się wygładzona i jednolita. Podczas cyklinowania powstają niewielkie ubytki oraz rysy. Nie należy się jednak o nie martwić, gdyż uzupełnia się je specjalnym preparatem do tego celu przeznaczonym. Aby miał on taki kolor jak parkiet, miesza się go z pyłem powstałym podczas wygładzania desek.

Cały proces cyklinowania zalicza się do niezwykle precyzyjnych, trudnych i wymagających, dlatego tak ważne jest, by polecić wykonanie tej czynności fachowcom, którzy posiadają nie tylko odpowiedni sprzęt i umiejętności, ale także długoletnie doświadczenie.